SAUGUS EISMAS

Lietuva – viena iš aukščiausius mirtingumo keliuose rodiklius turinčių ES šalių. Vienas iš būdų sumažinti šį rodiklį – aktyviai skatinti visuomenės (vairuotojų ir pėsčiųjų) didesnį sąmoningumą ir atsakingesnį požiūrį į savo, kaip eismo dalyvio, veiksmus.

2014 ir 2015 metais Lietuvos automobilių klubas kartu su vairavimo mokymų kompanija „Ecodriving LT“ organizavo saugaus eismo akciją ralio „Aplink Lietuvą“ žiūrovams Anykščiuose. Renginio dalyviai galėjo pasitikrinti savo Kelių eismo taisyklių žinias. Jie buvo pakviesti testui, kurio klausimus parengė VĮ “Regitra” specialistai. Aktyviausias ir labiausiai pagirtinas buvo jaunimas: dalis jaunuolių testą atliko dar net neturėdami vairuotojo pažymėjimo. Taip pat svečiai galėjo sudalyvauti dviejose vairavimo rungtyse ir tokiu būdu įsitikinti, jog savo vairavimo meistriškumą verta nuolat tobulinti. „Atbulajame“ slalome reikėjo figūrinę trasą kuo greičiau įveikti atbuline eiga, o tai nebuvo taip lengva, kaip daugeliui atrodė iš pirmo žvilgsnio. Šioje rungtyje geriausius rezultatus, žinoma, pademonstravo labiau patyrę vairuotojai.

Dar viena rungtis buvo skirta vairavimo tikslumui. Kiekvienam vairuotojui svarbu mokėti tiksliai prisiparkuoti, jaučiant automobilio gabaritus bei atstumą iki galimos kliūties. Tad šioje rungtyje,linksmai vadinamoje „autodartais“, vairuotojams teko… „pašaudyti“. Jų tikslas buvo sustoti tiksliai taip, kad prie automobilio variklio dangčio pritaisytas strypas atsidurtų pačiame „taikinio“ centre. Šimtaprocentinį taiklumą pavyko pademonstruoti tik vienam jaunuoliui, o dauguma kitų dalyvių įsitikino, kad, deja, nėra patys geriausi vairuotojai, tačiau smagiai praleido laiką.