Ralį „Aplink Lietuvą“ užbaigę klasikinių automobilių vairuotojai: „Tai buvo puikus savaitgalis“

Praėjusio penktadienio rytą, šalia Kauno rotušėse išsirikiavo daugiau nei 20 skirtingų klasikinių automobilių. Jie išlydėjo sportinių bolidų vairuotojus, kurie rugsėjo 13-ą dieną pradėjo daugiau nei 1000 kilometrų trukmės žygį aplink Lietuvą.

Po to, kai paskutinis bolidas pravažiavo starto liniją, netrukus praeivių ausis užgulė ir skirtingų konfigūracijų variklių skleidžiami garsai. Susibūrę į koloną, trečiame ir ketvirtame dešimtmečiuose pagamintos mašinos pajudėjo link Aukštaitijos regione esančių Anykščių.

Ilgas atstumas – nebaisus

Keli šimtai kilometrų – moderniam automobiliui tai nėra baisus atstumas. Iš tiesų, juokingas. Tuo tarpu žvelgiant į pakankamai gležnai atrodančius ratuočius iš 1930-ųjų gali susidaryti įspūdis, jog jie tolimoms kelionėms nėra tinkami.

Kruopščiai maršrutą planavęs Šarūnas Žitkevičius tikina, jog ilgos distancijos šiems automobiliams ir jų savininkams nėra baisios.

„Kiekvienas iš jų – nuolatinis tokio pobūdžio renginių dalyvis, tad jie puikiai žino ko gali tikėtis ir kokius pokštus gali iškrėsti jų vairuojama technika.“

„Taip pat verta prisiminti, jog būtent ši, priešais Jus matoma technika, kadaise dalyvavo pilnavertėse ralio „Aplink Lietuvą“ lenktynėse. Skirtumas tik tas, jog tuomet automobiliai turėjo važiuoti gerokai sudėtingesniais keliais“, – priduria jis.

Anykščių miestas pasirinktas ne be reikalo

Klasikinių automobilių konvojus keliaudamas link savo numatytos

„Šiemet nusprendėme aplankyti Burbiškio dvarą. Tai ypatinga vieta, kurią taip pat norėjome parodyti ir mūsų svečiams iš kaimyninių šalių. Jiems – mūsų šalies istorija yra be galo įdomi, tad šis dvaras buvo bene ideali vieta, kurioje galėjome apsistoti“, – pasakoja „LAK“ klasikinių automobilių padalinio vadovas.

Pakeliauti po Anykščių apylinkes paskatino ir dar vienas veiksnys – Anykščių miesto meras – Sigutis Obelevičius.

„Planuodami maršrutą, sulaukėme geranoriško kvietimo užsukti į šį miestelį, kuris yra labai dažnai minimas įvairiuose istoriniuose šaltiniuose. Juk būtent šiame miestelyje yra aukščiausia bažnyčia Lietuvoje, jame yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvaras. Be to, tai Antano Baranausko ir kitų žymių asmenybių gimtinė“, – apsilankymo priežastis įvardija Šarūnas Žitkevičius.

Paskutinė savaitgalio stotelė – Daukanto aikštė

Penktadienio rytą, Kaune, prasidėjusi kelionė, anksčiau ar vėliau pasiekia savo galutinį tašką. Klasikinių automobilių vairuotojai įspūdžių kupiną kelionę užbaigė atvykę į ko gero prestižiškiausią Lietuvos vietą – Daukanto aikštę, į kurią kiekvieną rytą žvelgia Lietuvos prezidentas.

„Mums – didžiulė garbė sekmadienio popietę praleisti visai Lietuvai ir raliui „Aplink Lietuvą“ svarbioje vietoje. Juk būtent šioje vietoje ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviai užbaigia daugiau nei 1000 kilometrų ilgio lenktynes“, – su šypsena veide pasako Lietuvos automobilių klubo, klasikinių automobilių padalinio vadovas Šarūnas Žitkevičius.

Back to top button