Ralį „Aplink Lietuvą“ lydės ir atkakli kova, ir šventinė atmosfera

Vos pora savaičių beliko iki rugpjūčio 27-osios, kai Kaune bus duotas startas tradiciniam raliui „Aplink Lietuvą‘2021“, kurio dalyviai kovos dėl garbingiausio trofėjaus – šalies Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

1180 km ir 27 ralio stotelės

„Ralio maršrutai šiemet sudarys net 1180 km ir nusidrieks per 27 miestų ir savivaldybių centrus, o pradėti lenktynes esame pasiruošę nors ir šiandien“, – sako pagrindinis renginio organizatorius, nuo pat pirmojo ralį rengiančio Lietuvos automobilių klubo (LAK) prezidentas Rolandas Dovidaitis.

Kaip rengėjams pavyko taip spėriai atlikti visus darbus? Juolab, kad šis maršrutas įveiktas ne kartą, su savivaldybių vadovais ir vietiniais sporto organizatoriais aptarta ir suderinta daugybė detalių?  

Ilgiausio ralio rengėjai džiaugiasi, kad bemaž visur pajuto tarpusavio supratimą ir tvirtą pagalbos ranką bei didelį norą, kad jubiliejinis ralis (30-tasis, kai nugalėtojams bus įteikta Prezidento taurė, LAK 95-čio jubiliejus ir 90-čio sukaktį pažymintis ralis „Aplink Lietuvą“) garsėtų ne tik atkaklia kova, bet ir jį gaubtų šventinė atmosfera, o pats trijų dienų renginys paliktų puikių įspūdžių ne tik jo dalyviams, bet ir žiūrovams.

„Apsilankęs Šilalės rajono savivaldybėje buvau priimtas aukščiausiu lygiu, – prisimena R. Dovidaitis. – Kartu su meru Algirdu Meiženiu, administracijos direktoriumi Tadu Bartkumi ir jo pavaduotoju Osvaldu Šarmavičiumi ne tik nuodugniai aptarėme visas antrosios varžybų dienos pradžios organizacines detales, bet ir išgirdau daug vertingų pastabų bei pasiūlymų“.

Rajono vadovai pageidavo, kad ralio debiutas Šilalėje būtų komentuojamas žiūrovams, kurie ne tik geriau suprastų varžybų specifiką, bet ir sužinotų daugiau sudėtingo, kupino skaudžių praradimų ir džiugių atradimų ralio „Aplink Lietuvą“ istorijos detalių.

Kartu nuveikti darbai leidžia manyti, jog debiutuosiančios šalia Šilalės esančiame Balsių aerodrome ralio „Aplink Lietuvą“ lenktynės patiks ir sportininkams, ir žiūrovams.

Vertinga vietinių specialistų parama

Ralio antrąją dieną, rugpjūčio 28-ąją, dalyviai pasieks ir Joniškio rajoną bei jų čia laukiančią trasą šalia Žagarės.

Rengiant ją varžyboms kartu su talkininkais daug nuveikė vietos automobilių sporto entuziastas, pats išbandęs ir ralio, ir kroso, ir žiedinių lenktynių trasas Daivanas Pranciulis.

„Ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviams pasiūlysime įdomią, beveik 7 km ilgio klasikinio ralio trasą, kurioje platus, tvirto pagrindo žvyrkelis kaitaliosis su siaurais, vingiuotais keliukais ir kur bus tikrai smagu varžytis, – tikina D. Pranciulis. – Šis greičio ruožas prasidės pirmajame kelio Žagarė – Naujoji Akmenė kilometre, vėliau trasa darys didelę kilpą, o sportininkai finišuos to paties kelio trečiajame kilometre“.

Trasa nebus lengva sportininkams, tačiau žiūrovams ji gana kompaktiška, patogi pasiekti bei stebėti lenktynes.

Rugpjūčio 28-ąją lenktynininkai varžysis ir šalia Pakruojo bemaž analogiškoje žvyro trasoje, kurią rengiant varžyboms pirmu smuiku griežė vietos automobilių sporto klubo prezidentas Audrius Kliminskas.

„Mūsų rajone greičio ruožas drieksis kelyje Joniškis – Pakruojis tvirtu, poplačiu žvyrkeliu ir nestokos aštrių posūkių, – sako A. Kliminskas. – Lenktynių startas iškart už Telšionių kaimo ribos link Noreikonių, o finišas – prie Mažeikonių. Žiūrovams siūlyčiau rinktis saugią vietą netoli nuo starto prie Noreikonių, kur trasa daro 90 laipsnių posūkį ir kur nestinga intrigų“.  

Raliai „Aplink Lietuvą“ Pakruojyje visad turi ištikimų gerbėjų. Galbūt neatsitiktinai kaip ir pernai, taip ir šiemet pirmąją paraišką organizatoriai gavo būtent iš Pakruojo – visą ralio maratoną kartu su kitais pasišovė įveikti pakruojiškiai tėvas ir sūnus Kęstutis ir Milvydas Malinauskai, kurie su „Subaru Legacy“ varžysis SGC-4 klasėje.

Renginio organizatoriai neabejoja, kad ralio tarpinė stotelė Druskininkuose, Gardino gatvėje, ir vėl taps įsimintina švente.

„Džiugu, kad savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, ne vienerius metus pats atidavęs automobilių sportui, iš pusės žodžio supranta mūsų rūpesčius ir lūkesčius ir neatsisako padėti, – pažymi R. Dovidaitis. – Todėl ralių „Aplink Lietuvą“ etapinės varžybos kurorte visada vyksta sklandžiai, o jomis džiaugiasi ne tik sportininkai, bet ir žiūrovai“.

Ne vienus metus ralio dalyviai Kupiškio rajone varžydavosi Uoginių trasoje. Šiemet VšĮ „Kupiškio automosportas“ direktoriaus Sauliaus Valiuko pastangomis varžybos Kupiškyje keičia adresą. 

„Parengėme neilgą, nė 4 km nesiekiantį greičio ruožą, besidriekiantį labai vaizdinga Lėvens kraštovaizdžio draustinio zona kelyje Vasalava – Buivėnai, – sako S. Valiukas. – Greičio ruožo pradžia šalia Vizgūnų karjero, o finišas – prie Palevenės Domininkonų vienuolyno.

Tad jei sportininkų netrikdys glaustas varžybų grafikas, jie galės įdėmiau pažvelgti į unikalų, vienintelį Aukštaitijoje vėlyvojo baroko pavyzdį, kurio istorija skaičiuojama nuo 1676 m.“

Rokiškyje rengiamas greitojo slalomo lenktynes savivaldybės mero Ramūno Godeliausko taurei laimėti sutarta paįvairinti automobilių drifto varžybomis, į kurias žiūrovus kviečia šio sporto entuziastai, „Drift Department“ ekipos nariai Marius Vasiliauskas ir Paulius Karklelis.

Organizatoriai dėkingi Ignalinos savivaldybei ir vietos sporto entuziastams, kurių pastangomis šis Aukštaitijos miestas taps vieninteliu ralio maršrute, kur sportininkai ir vakarieniaus, ir pusryčiaus.

Mat Ignalina – galutinis antrosios dienos kovų taškas, po kurių visų lauks nakvynė, o ryte paskutiniosios ralio dienos kovas sportininkai vėl pradės kur baigę vakarykštes : prie Ilgio ežero jie dar kartą susikaus jo pakrante besidriekiančiame greičio ruože.

„Džiaugiuosi, kad tokių iniciatyvių talkininkų radome visose mūsų rengiamo ralio etapinėse stotelėse, kur vyks varžybos, ir nuoširdžiai dėkoju jiems visiems“, – sako ralį rengiančio LAK prezidentas R. Dovidaitis. 

Ralio finišas – sekmadienį

Ralis „Aplink Lietuvą“ finišuos sekmadienį, rugpjūčio 29 d., 15 val. Vilniuje, S. Daukanto aikštėje. 

Finišo ceremonijoje bus paskelbti ne tik pagrindinio trofėjaus – Prezidento Gitano Nausėdos taurės laimėtojai, bet ir kiti lenktynių prizininkai, kuriems bus įteikti ministerijų ir žinybų, organizatorių ir rajonų, savivaldybių vadovų apdovanojimai. 

Back to top button