Lietuvos automobilių klubas suorganizavo moksleiviams saugaus elgesio žaidynes.

Įsibėgėjus mokslo metams mokiniams pasiūlyta parungtyniauti tradiciniame saugaus eismo konkurse „Būk saugus“. Tačiau skirtingai nei ankstesniais metais gyvybiškai svarbių temų ir rungčių sąrašas Kauno miesto bei rajono, taip pat Prienų, Kėdainių, Alytaus, Jonavos ir netgi Vilniaus mokyklų komandoms buvo radikaliai išplėstas.

Kauno „Žmogaus saugos mokytojų metodinio būrelio“ ir  Lietuvos automobilių klubo iniciatyva drauge su partneriais iš, asociacijos „Transeksta“ bei „Vilko kartodromo“ surengtame konkurse išbandyti jėgas ryžosi 172 mokinių, suformavusių 43 komandas. Užduotys joms buvo diferencijuojamos atsižvelgiant į skirtingas amžiaus grupes (5–8 klasės ir 9–12 klasės). Kiekviena komanda turėjo atlikti 6 įskaitines užduotis, kurios buvo vertinamos balais.

„Šiųmetinio renginio „Būk saugus“ tikslas – apačia plačiausia prasme formuoti moksleivių saugaus elgesio įgūdžius bei ugdyti gebėjimą tinkamai pasirinkti ir teisingai naudotis įvairiomis gelbėjimosi priemonėmis ar suteikti pagalbą, jei tik toks poreikis kiltų. Tradiciškai pat daug dėmesio buvo skiriama saugaus eismo temoms. Kadangi užduočių spektras nuo civilinės saugos iki pirmos pagalbos, galima sakyti, kad šįkart konkursas virto tikra saugaus elgesio daugiakove. Žinau, kad tai nebuvo paprasta ir kad pareikalavo daug jėgų, tačiau labai malonumu konstatuoti, kad moksleiviai pademonstravo sugebantys tikrai neprastai orientuotis ekstremalių situacijų metu bei naudotis visomis galimomis apsaugos priemonėmis, užtikrinti savo ir šalia esančių žmonių saugumą“, – po daugiau nei keturias valandas trukusio renginio sakė renginio organizatorė saugaus eismo neformalaus ugdymo ekspertė Lina Šembergė.

Konkurso iniciatorė taip pat pasidžiaugė, kad atskirų užduočių kūrėjai akistatai su moksleiviais ruošėsi itin kūrybingai ir mokymąsi perpynė žaidimo elementais. Tarkim civilinės saugos praktinė užduotis vyko DP60 pabėgimo kambaryje, įrengtame šaltojo karo laikus menančioje buvusioje požeminėje slėptuvėse. Čia jų laukė į lentynas sudėliotas kalnas įvairių maisto produktų bei medicininių reikmenų, iš kurių vyresnieji mokiniai turėjo surasti septynis, tinkamus laikyti slėptuvėje, ir paaiškinti, kokiais atvejais, kas ir kaip būtų naudojama. Jaunesniųjų klasių komandos turėjo iš gausybės priemonių parinkti 5 privalomas asmenines apsaugos priemones suvirintojo profesijai ir jomis aprengti vieną iš komandos dalyvių.

Konsultacijų kompanijos „SDG“  Všį „Saugi pradžia“ atstovai taip pat surengė „protmūšį veiksme“ – vyresnėliams pasiūlius tinkamai užsidėti aukštalipių apraišus ir šalmą, per keletą užduočiai skirtų minučių beveik visi spėjo nubraukti prakaitą nuo kaktos.  Jaunesnių klasių mokiniai turėjo iš gausybės priemonių parinkti 5 privalomas asmenines apsaugos priemones suvirintojo profesijai ir jomis aprengti vieną iš komandos dalyvių. Net ir komandas lydėję mokytojai čia nebuvo palikti be užduočių. Jie turėjo atsakyti į keturis klausimus, susijusius su viena aktualiausių šių dienų temų – asmens duomenų apsauga.

Taip pat azartiškai vyko priešgaisrinės saugos užduotis. Čia mokiniai persikūnijo į tikrus ugniagesius ir apsirengę specialia, liepsnoms atsparia apranga, turėjo kiek įmanoma greičiau naudojimui paruošti pagrindinę ugniagesių darbo įrangą.

Turį puikią fantaziją pademonstravo ir Lietuvos paramedikų asociacijos nariai bei klubo aktyviems „KA-Ringas“ darbuotojai. Įvairių žaizdų tvarstymo rungtį jie pradėjo nuo skaitmeniniais kodais užrakintose dėžėse paslėptų tvarsčių paieškų. Ši nedidelė gudrybė suveikė kaip dopingas, todėl visi konkurso „Būk saugus“ dalyviai – tiek jaunesnių, tiek vyresnių klasių – su praktine tvarstymo užduotimi susitvarkė puikiai.

Techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ užduočiai – automobilio tinkamumo kelionei įvertinimui – vadovavęs „Kauno TAC“ direktorius Gintaras Ciegis vos įpusėjus rungčiai juokavo, kad jau turi nusižiūrėjęs tuziną potencialių kontrolierių. Vyresniųjų klasių moksleiviai rado visus „didelius“ ir „pavojingus“ naujo automobilio trūkumus: neveikiančius žibintus, stiklo valytuvus, iš ratų išsuktus tvirtinimo varžtus, užstrigusius saugos diržus, klaidas prietaisų skydelyje bei pateiktoje patikros stende užfiksuotų apžiūros rezultatų ataskaitoje. Geriausia pripažinta komanda visas technines problemas įvardijusi per trumpiausią laiką.

Saugaus eismo praktinę užduotį vaikams pravedė Kauno apskrities VPK kelių policijos pareigūnai ir Lietuvos automobilių klubo atstovai.

Po privalomųjų užduočių „Vilko kartodrome“ mokiniai turėjo progos pabendrauti su „Road Warriors MC“ baikerių klubo ir Kauno technikos kolegijos studentų atstovybės nariais, parengusiais pažintines programas. Vaikai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti specialiųjų tarnybų automobilius, kelioninius motociklus,  gamyklinį ralio bolidą, senovinį automobilį (jį pristatė Lietuvos automobilių klubo klasikinių automobilių padalinio vadovas Šarūnas Žitkevičius), naujus BMW automobilius ir ZBIKE elektrinius dviračius.  

Mokinius konkursui rengusiems mokytojams įteiktos atitinkamos Kauno pedagogų kvalifikacijos centro pažymos.

Atskirą padėką norėtume išreikšti mūsų partneriams.

Back to top button